To takie proste!
Strona głowna  /  Język angielski
Język angielski
 
Rozszerzony program języka angielskego w naszym  przedszkolu
 
 Specyfiką wieloletniej już  oferty edukacyjnej skierowanej do naszych  wychowanków, jest codzienna nauka języka angielskiego w każdej z grup wiekowych, równolegle z nauką języka ojczystego.
 
Jak to wygląda w praktyce?

Oprócz nauczycielki – wychowawcy z  naszymi przedszkolakami  pracuje także lektorka języka (od 3 do 5 godzin dziennie) ,
zazwyczaj pomiędzy godziną 9.00-14.00.

Wszystkie lektorki pracujące w naszym przedszkolu, oprócz kwalifikacji językowych, niezbędnych do nauki języka angielskiego, posiadają przygotowanie pedagogiczne, ułatwiające kontakty z wychowankami oraz uzyskanie jak najlepszych efektów.
Dodatkowym naszym  atutem jest posiadane co najmniej kilkuletnie doświadczenie pedagogiczne nauczycielek  oraz lektorek. Owocuje to rzeczowym i kompleksowym planowaniem pracy dydaktyczno-wychowawczej w języku polsko- angielskim.

Metody stosowane w edukacji językowej
Podstawową metodą nauki języka na tym etapie rozwojowym jest zabawa, dzieci zatem bawiąc się nabywają podstawy języka obcego, traktując to zupełnie naturalnie. Rozumiejąc ogromną potrzebę ruchu na tym etapie rozwojowym lektor jak najczęściej wykorzystuje metodę total physical response, polegającą na reagowaniu ruchem całego ciała na polecenie nauczyciela.  Lektor, zgodnie z założeniami metody language immersion , zwraca się do dzieci wyłącznie w języku angielskim, dbając o to, by zwroty, którymi się posługuje były proste, wypowiedziane wyraźnie i powtarzały się jak najczęściej, aby powstały w dziecku odpowiednie skojarzenia. Wykorzystując metodę naturalną, robi to  w sytuacjach codziennych, z którymi dziecko spotyka się w przedszkolu, np. podczas posiłków, nauki czynności samoobsługowych ( mycie zębów, ubieranie się i rozbieranie),spacerów, wycieczek, zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Dodatkowo dzieci w trakcie zajęć organizowanych dla całej grupy, zespołów kilkuosobowych oraz  indywidualnych poznają piosenki, wierszyki, bajki, bawią się w przeróżne zabawy ruchowe, gry planszowe, loteryjki. Pomocne są tutaj wszelkie metody audiowizualne, w postaci materiałów demonstracyjnych,min. flash cards, plakaty, ilustracje, tablice demonstracyjne, zabawki , pacynki, chusty, sprzęty sportowe itd. )
Pomocne są tutaj wszelkie metody audiowizualne, w postaci materiałów demonstracyjnych,min. flash cards, plakaty, ilustracje, tablice demonstracyjne, zabawki , pacynki, chusty, sprzęty sportowe itd. )
 

Ostatnia aktualizacja: 2016-02-29


Strony www dla przedszkoli